Češi šijí roušky

By Mgr. Milan Černoch No comments

https://www.facebook.com/groups/641038750030418/permalink/646835042784122/
DECHOVÁ NEDOSTATEČNOST PŘI NOŠENÍ ROUŠKY.
Jelikož řada z vás má problémy s nošením roušky a je nešťastná z nedostatku dechu, tady je pár mých rad. Berte to jako radu člověka, který kdysi prodělal velmi silné virové zápaly, díky nimž mám velmi nízký obsah plic.

Roušky jsem už dříve občas nosila kvůli ochraně zdraví v chřipkovém období pří návštěvě nemocnice. Dušnost a pocit nedodechnutí je normální, zvláště u lidi se sníženým obsahem plic a jakýmkoliv respiračním chronickým omezením. tyto projevy ale pocítí i zdraví lidé. Dochází k výraznému úbytku kyslíku, který má vliv na vaše tělo. Způsobuje až úbytek sil, motáni hlavy, závratě, mravenčení končetin, bolest na plících, polívání horka …. Ne nutně vše.

MOJE RADA: výrazně zpomalte chůzi a pohyb, aby to vaše tělo stíhalo. Vědomě pracujte (hospodařte) s dechem, ve chvíli, kdy je to možné a nikdo v blízkosti není, posuňte si opatrně bez kontaminace špinavých rukou roušku tak, aby jste se mohli dodechnout čerstvého vzduchu. Mluvte pomaleji a nestyďte se se svým problémem svěřit i protější osobě, se kterou právě mluvíte. Musíte hodně pracovat s psychikou a nepropadat panice, že se vám špatně dýchá. Psychika dokáže dech ještě více ochromit. Po příchodu do místa, kde si již můžete roušku bezpečně sundat, proveďte dechová cvičení, dopřejte plícím hluboké nádechy a výdechy.

Je to těžké, ale musíme teď bojovat ze všech sil. Vězte, že spousta lidí musí mít masky, roušky, respirátory skoro celý den na sobě a nemohou si dovolit úlevy.

Pokud chcete, moji radu z mého osobního profilu sdílejte, protože nešťastných lidí, kteří nemohou v roušce dobře dýchat je hrozně moc. Držte se.

Staženo z profilu: Ingrid Holoubková

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..